Most essék néhány szó rólam, és indíttatásaimról.


Egy tápiószecsői 2 gyermekes, katona családból származom.

Születésem pillanatától a népdal, a néptánc és hagyományok szeretete vesz körül.
Hisz dédnagyapám Ofella Sándor (országosan ismert és elismert népművelő) az egész családomat átszőtte ezzel a szenvedéllyel. Ő alapította 1950-ben Tápiószecsőn a Hagyományőrző Népi Együttest, ahol születésem óta táncolok az egész családommal.

2014-ben szerveztem meg először a Hagyományőrző Napközis Táboromat Tápiószecsőn, ahol óvodástól egészen a középiskolás korig mindenki belekóstolhatott őseink hagyományaiba, amelyet azóta minden évben nagy érdeklődés övez a gyerekek körében.

2015 januárjában debütáltam a sülyáspi Ihajlás táncházban, mint Lépésmester. 
Azóta számos táncházban mozgattam meg a táncoslábú kicsiket és nagyokat.

Ettől a pillanattól kezdve már életemnek elválaszthatatlan részét képezi a néptánc, a népdal, a Lépésmesterség, a népi játék és őseink hagyományainak megismertetése a minket követő korosztályokkal.
Számos rendezvényen, programon vettünk részt az Ofellás népi fajátékokkal, ahol kedvet kaptam arra, hogy őseink népi játékait is beültessem az életembe. Emellett az elmúlt évek alatt gyakorlatot szereztem a fellépések, rendezvények szervezésében és lebonyolításában.

2016 - ban tagja lettem a nagykátai Tápiómente Táncegyüttes felnőtt csoportjának.

2016-ban kaptam a felkérést Farmos községből, hogy hosszú évek kimaradása után, újra indítsam el a népzene és a néptánc alapjait a településen a múlt hagyományait, sikereit folytatva.
Kezdetben az Aprók, a gyerekek táncos alapjainak lerakásában vállaltam szerepet.
2018-ban vettem át a felnőtt csoport vezetését is Művészeti vezetőként, ezzel új lendületet adva a csoportnak.

Célom, hogy a néptánc tanításon és a népi játékokon keresztül megismertessem a minket követő korosztályokkal őseink hagyományait, a népzenét, a néptáncot és újra megtanítsam nekik a mozgás és a játék szeretetét.

Velünk a gyerekek - szüleikkel együtt - vissza csöppennek szüleik, nagyszüleik gyermekkorába. 

Legyen szó a néptáncról, a táncházról, a népi játékokról, vagy csak egy egyszerű kézműves foglalkozásról!